سئو

سئو

الگوريتم رتبه‌بندي گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک سايت است. همچنین موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ دانستن همین دو مورد کافیست تا بدانیم قرار گرفتن در رتبه های اول موتورهای جستجوگر ، تقریبا کار اسانی نیست بنابراین تنها راه حل موجود جهت کسب رتبه اول گوگل ، سئو ( بهینه سازی سایت ) می باشد.

سئو یا به انگلیسی Seo برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که به معنی بهينه‌سازي سایت ویژه موتور جستجو می باشد و این مطلقا به معناي فريب و يا دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير معمول نيست. بلکه براي کمک کردن به بهبود دیده شدن سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌ های اول موتورهای جستجو ، ايجاد شده‌ است.

بد نیست به این نکته نیز اشاره نماییم که سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، تجربه زیاد و صبر است بنابراین هر شیوه یا روشی که در کوتاه مدت ، بازده ای خیلی زیادی داشته باشد از دید موتورهای جستجو ، نامعتبر است.

سئو

سئو کلاه سفيد چیست ؟

سئو کلاه سفيد مجموعه ای از تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هايی است که از قوانين و راهنمايي‌هاي خود موتورهاي جستجوگر پیروی  مي‌کنند. هدف از سئو کلاه سفید قرار دادن کلمات کلیدی خاص در رتبه های اول موتورهای جستجوگر از جمله گوگل با رعایت کلیه قوانین موجود جهت بهینه سازی سایت می باشد. شایان ذکر است این روش معمولا انجامش زمان بیشتری می برد اما اثرگذاری طولانی مدت تری را به همراه دارد.

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه سياه مجموعه‌اي از دستورات برنامه نویسی است که به منظور فريب و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌ های اول ، استفاده می شوند . بد نیست به این نکته اشاره نماییم که این روش توسط کلیه موتورهای جستجو پس از مدتی با جریمه مواجه خواهد شد و حتی در مواردی دیده شده است که نتایج سایت به طور کلی از موتورهای جستجوگر حذف شده اند

seo